Presskontakter

Journalister hänvisas till följande presstalesmän:

Magnus Wikner Magnus Wikner, Koncernchef
Främst: koncernfrågor kring Thomas Cook Northern Europe
Telefon: +46 70 951 30 77
E-post: magnus.wikner@thomascook.se
Magdalena Öhrn Magdalena Öhrn, Informationschef Sverige och Northern Europe
Främst: övriga frågor kring Ving
Telefon: +46 70 951 30 75
E-post: magdalena.ohrn@ving.se
Johnny Nilsen Johnny Nilsen, VD Ving Sverige AB
Telefon: +46 70 951 31 03
E-post: johnny.nilsen@ving.se
Jan Vendelbo Jan Vendelbo, Adm. dir. Spies Denmark
Telefon: +45 33 48 83 30
E-post: jan.vendelbo@spies.dk
Christian Grønli Christian Grønli, Adm. dir. Ving Norge
Telefon: +47 23 15 58 81
E-post: christian.gronli@ving.no
Arja Pucilowski Arja Pucilowski, Informationschef Tjäreborg Finland
Telefon: +358 40 587 86 05
E-post: arja.pucilowski@tjareborg.fi
Torben Andersen Torben Andersen, Informationschef Thomas Cook Airlines Scandinavia
Telefon: +45 4059 4700
E-post: airlines@thomascook.dk
Torben Østergaard Torben Østergaard, Verkställande direktör och chef för affärsenheten Thomas Cook Airlines Scandinavia
Telefon: +45 3247 7262
E-post: torben.oestergaard@thomascook.dk
Peter Grandell Peter Grandell, VD Resorts & Hotels
Telefon: +46 (0)8 - 5551 3157
E-post: peter.grandell@thomascook.se

Pressjour dygnet runt: +46 8 55 51 30 40 (pressnumber only for journalists)
Endast för journalister

Thomas Cook Northern Europe switchboard
+46 8 55 51 30 00